Online Mağazamız Açıldı Hemen Alışveriş İçin Tıklayın
Logo
Çocuklarınızla Birlikte Büyüyen Kaliteli ve Sağlıklı Mobilyalar

Çocuklarınızla Birlikte Büyüyen Kaliteli ve Sağlıklı Mobilyalar

Çocuklarınızın bir numaralı sosyal alanları olan odaları için mobilya alırken öncelikle dikkat etmeniz gereken sağlık ve güvenliktir. Bebek mobilyalarında kullanılan malzemeler çocuk sağlığına uygun hammaddelerden üretilmiş olmalıdır.

Bunun dışında dikkat edeceğiniz en önemli unsur mobilyanızı ne kadar süre kullanmak istediğinizdir. Alacağınız mobilyayı çocuğunuzun ilkokul dönemine kadar kullanmak isterseniz 2k dolap, beşik ve şifonyerden oluşan bebek odaları tercih edebilirsiniz.

Bebeğiniz için aldığınız  mobilyayı  15-20 yaşına kadar kullanmak isterseniz büyüyen bebek odaları tercih etmelisiniz.

*öncelikle mobilyanız MDF ve lake boyalı olmalıdır.

*3 ya da 4 kapılı dolaplar uzun vadeli kullanım imkanı sağlayacaktır.

*İçerisine 90*190 ölçülerinde yaylı yatak  koyulabilen  büyüyen karyolalar tercih edilmelidir. Bebeklik döneminde üstündeki 2 komodin ya da şifonyer  ve korkuluklarla kullanabileceğiniz karyolalar genç odasına dönüştürdüğünüzde rahatlıkla standart genç karyola ölçülerinde kullanım imkanı sağlayacaktır. 

*Karyola altlarına ekleyebileceğiniz bazalar çocukların oyuncaklarını toparlamanıza, eşya koymanıza, dilerseniz 80*180 ölçülerinde yaylı yatak koyularak ilave yatak amaçlı kullanmanıza imkan sağlayacaktır.

*Tercih edeceğiniz büyüyen karyolalar sallanan olmamalıdır. Sallanan karyolaların kullanım süresi çocuğunuzun ayaklanmaya başladığı döneme kadardır. Bu dönemden sonra sallanan karyola kullanmak çocuğunuz için tehlikelidir.

*Şifonyer odanızın ölçüleri uygun olduğu sürece tercih edebileceğiniz bir parçadır. Şifonyer alırken karyola üstündeki komodinlerin bir dönem sonra odanızda yer kaplayacağını ve çocuğunuz okula başladığı dönemde odasına çalışma masası eklemeniz gerekeceğini unutmayın.

Çocuğunuzun okul dönemi geldiği zaman takımınızın  çalışma masasını ekleyebilirsiniz.

İkinci bebeğiniz olduğu zaman takımınıza karyola eleyebilirsiniz.

Bebeğiniz henüz dünyaya gelmeden yapacağınız doğru mobilya tercihi ile 15-20 yaşına kadar çocuğunuzun rahatlıkla kullanabileceği mobilyalar alarak ; sağlıklı, güvenli, kaliteli ve ekonomik mobilya tercihi yapmış olacaksınız.

Sağlık ve güvenliği dikkate almadan bilinçsiz olarak sadece görsele dayalı yapacağınız çocuk odası mobilyası tercihlerinizin bedeli ilerleyen dönemde çok ağır olabilecektir.

En kıymetli varlıklarımız çocuklarınızla birlikte huzur ve mutluluk içinde geçireceğiniz nice güzel günler dileklerimizle…

Moremo Kids Furniture

Pervin Katana 

  


Bunlara da göz at