KURUMSAL
Sorular ve Cevaplar
Çocuk ve genç odası mobilyası seçerken nelere dikkat edilmelidir?
En değerli varlıklarımız olan çocuklarımızın odaları onların yaşam alanlarıdır. Çocuklarınız için dekore edeceğiniz odalar ne kadar özenli, ne kadar zevkli olursa çocuklarınızın hayal dünyaları da  o kadar geniş olacaktır.

Çocuk ve genç odalarında okul dönemi devreye girdiği  için  çalışma masaları, kitaplıklar, dinlenme koltukları ihtiyaç haline gelmektedir. Genellikle evlerimizin en küçük odaları çocuklarımıza ayrıldığı için onların odalarını dekore etmek daha da zor olmaktadır.

En hareketli ve değişken oldukları dönemde çocuklarınız için hem sağlıklı hem de dayanıklı  olmasından dolayı kesinlikle  MDF ve lake boyalı mobilyalar tercih etmelisiniz.

Mobilya almaya karar verdiğiniz dönemde onların kısa süre devam edecek olan araba, şimşek mqquin,Winx,Pepe gibi geçici hevesleri olacaktır. Onların hiçbir hevesi bir yıldan uzun sürmeyecektir.Her yıl mobilya değiştirme şansınız olmayacağı için bu geçici heveslere göre mobilya almak kesinlikle hata olacaktır.Bu dönemde yapılabilecek en doğru tercih açık renkli beyaz ya da krem renkli mobilyalar tercih edip onların zevklerine göre kulp,nevresim takımı,halı gibi aksesuarlarla  dekorasyon yapmak olacaktır. Dolayısıyla onun zevki değiştikçe sizde aksesuar değişiklikleri yaparak mobilyanızı yenileyebileceksiniz.
Saglıklı  ve  güvenli çocuk mobilyası nasıl olmalıdır?
Bebek ve genç odası mobilyalarında  hem sağlık hemde dayanıklılık açısından MDF malzeme ve lake boya kullanılmalıdır.

Mobilyalarda çocuğa zarar verebilecek  keskin sivri kenarlar olmamalıdır.

Dolaplarda kesinlikle cam kullanılmamalıdır. Cam kırıldığında dağılacağından çocuklarınızda ciddi yaralanmalara sebep olabilmektedir. Cam yerine kullanılabilecek pleksi glass malzemeler esnek olduklarından  kırılması zordur. Kırılsa bile dağılmayacağı için çok daha güvenlidir. 

Çekmece yanlarında sivri kenarlı raylar olmamalıdır. Bunların çocuğun elini kesme riski çok yüksektir. Çekmece altlarına yerleştirilen, stoplayan, yavaş bir şekilde kapanmayı sağlayan tandem ray sistemi kullanılmalıdır. 

Dolap kapaklarında yavaş kapanmayı sağlayan sistemler kullanılmalıdır. Bu sayede hem daha konforlu kullanım sağlamış olursunuz hemde mobilyalarınızın kullanım ömrünü uzatmış olursunuz. 

Karyola korkuluklarında yaygın olarak kullanılan halkalı sistemlerde çocuklarınız  parmaklarını sokmaya meraklı olacaklardır. Bu mekanizmalar döküm olduğundan daha kolay kırılacak ve tamirat gerektirecektir .  Bunların yerine çift taraflı emniyet sağlayan mekanizmalar kullanılması çok daha güvenli ve konforludur.

Mobilyalarda ipek mat boyalar kullanılmalıdır.Parlak boyalar ışığı yansıtacağından bebeklerinizin gözlerine zarar verecektir.
Uzun yıllar kullanmak için bebeğimize nasıl bir karyola almalıyız?
90*190 yaylı yatak ölçülerindeki karyolalar ham bebeklik hem gençlik döneminde rahatlıkla kullanım imkanı sağlar.  MDF ve lake boyalı ürünler tercih ediyorsanız doğumdan önce aldığınız karyolaları  10-15 yaşına kadar kullanabilirsiniz.

İçerisine koyduğunuz standart tek kişilik yatak ölçüsü olan 90*190 ölçülerindeki yataklar ortapedi olarak 10 yaşa kadar kullanım imkanı sağlar. Daha sonra aynı ölçülerde daha ortopedik bir yaylı yatakla değiştirerek karyolanızı kullanmaya devam edebilirsiniz.

Karyola üstlerinde 2 adet komodin vardır. İlk etapta karyolanın üzerinde kullandığınız parçalar daha sonra çekmeceli komodin ve oyuncak sandığı olarak kullanım imkanı sağlar. Karyola altları için tercih edebileceğıniz yavru yataklar oyuncaklarınız için kurtarıcı olaraktır. İstediğinizde 80*180 ölçülerinde yaylı yatak koyup ilave yatak olarakta kullanım imkanı sağlar.
Ürünlerinizde hangi malzemeler kullanılıyor?
Mobilyalarımızın imalatında E1 grubu 1.sınıf MDF kullanılmaktadır. Ürünlerimizin her yeri MDF ve lake boyalıdır. Kullanılan boyalar EN71.3  belgesine sahip olup, bebek ve çocuk sağlığına uygun olan  ve ağır metal içermeyen boyalardır. Tekstil ürünlerinin tamamı hijyenik ortamlarda pamuklu ve trikoton kumaşlar kullanılarak bebekleriniz için özel olarak hazırlanmaktadır.
Çocuklarımızın güvenliği içın için mobilyalarda nelere dikkat etmeliyiz?
Mobilyalarda kesinlikle cam kullanılmamalıdır. Cam yerine pleksi malzeme tercih edilmelidir. Mobilyalarda keskin sivri köşeler olmamalıdır.Çekmece rayları çocukların kolaylıkla ulaşabildiği yan kısımlarda olmamalı,sivri kenarlı mekanizmalar kullanılmamalıdır.Çekmece ve dolap kapaklarında yavaşlatıcı sistemler kullanılmalıdır.Bebek karyola korkuluklarında halkalı sistem yerine çift emniyetli mekanizmalar tercih edilmelidirBebek büyüyüp ayaklandığında da güvenli kullanım imkanı  sağlaması için korkuluklar kademeli olmalıdır. 
Konsept odalarınızda gördüğümüz dekorasyonları nasıl yaptırabiliriz?
Bu anlamda size tam bir dekorasyon hizmeti sağlamaktayız. Çocuklarınızın odasında uyku setinden duvar  süslemesine , halısından abajuruna, perdesinden dolap kulplarına kadar tamamen uyumlu sadece bebeğinize ve size özel odalar hazırlıyor ve bütün bu hizmeti çok ekonomik fiyatlarla sunuyoruz.
Odamız standart bebek ve genç odası mobilyaları için uygun değil,ne yapabiliriz?
Çocuk odaları genellikle evinizin ölçü ve şekil anlamında en sıkıntılı odalardır. İhtiyaç halinde ekibimiz odanızın ölçülerini almakta , size en uygun mobilya ve aksesuarları projelendirmekte, odanızın gerektirdiği ölçülerde ürünlerinizi hazırlayıp size sunmaktadır.
Mobilyaları takım olarak almamız gerekiyor mu? İstediğimiz parçaları alabiliyor muyuz?

Odanızın ölçülerini dikkate alarak takımların içinden istediğiniz parçaları modüler olarak satın alabiliyorsunuz. Bu sayede ihtiyacınız olmayan parçalarla bebeğinizin oyun alanını daraltmamış olursunuz.

İstediğimiz parçaları daha sonra ilave edebilir miyiz?
Ürünlerimizin tamamı kendi üretimimizdir. İstediğiniz parçaları ürün evinize kurulduktan sonra ya da istediğiniz zaman ilave etme şansınız var. Modellerimizi bebek ve genç odası olarak çalışmaktayız. Bebeklik döneminde aldığınız mobilyanızı çocuğunuz okula başladığı zaman çalışma masası ilave ederek rahatlıkla genç odası olarak kullanmaya devam edebilirsiniz.
Aldığımız bebek mobilyasını ne kadar süre kullanabiliriz?
Ürünlerimizin tamamı  MDF  ve lake boyalıdır. Tamamı el işçiliği ile üretilmektedir. Karyolalarımızın içerisinde tek kişilik yatak ölçüsü olan 90*190 ölçülerinde yaylı yatak koyulmaktadır. İçerisindeki yaylı yatağın ortopedisi 10 yaşına kadar kullanıma uygundur.10 yaşından sonra aynı ölçüde daha ortopedik bir yatakla değiştirip kullanmaya devam edebilirsiniz. Dolaplarımız 3 yada 4 kapak ölçülerindedir. Dolayısıyla aldığınız ürün hem malzeme kalitesi yönünden hem de boyut olarak rahatlıkla 10-15 yaşına kadar kullanım imkanı sağlar. Okul dönemi başladığı zaman her model için çalışma masası ilave ederek rahatlıkla genç odası olarak kullanmaya devam edebilirsiniz.
Bursa dışındaki şehirlere ürün satışı yapıyor musunuz?
Balıkesir, Karacabey, Mustafa Kemalpaşa, Bandırma ,Çanakkale, Bilecik, ,Kütahya, Eskişehir, Gemlik, , Yalova İzmit ve çevresine ürün satışı yapıyor ,ücretsiz nakliye ve montaj hizmeti veriyoruz.
Fabook Moremo Twitter Moremo Google Plus Moremo Pinterest Moremo
Moremo